Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 2. února 2023 Nela

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

intago

Znám Honzu

už mnoho let, epizodu s channelingem tu ale nezmiňuje. Jsme si v mnohem podobni, ale i rozdílní. Proto vidím mnoho věcí prostě jinak:

1/jsme rozvojová, málo duchovní civilizace. Rozumíme sice kdečemu, ale o psychice víme zoufale málo. Ubohá úroveň psychlogie to jen dokazuje.

2/proto si myslíme, že vše půjde na drátkách, jak se mám to bude líbit, nejlépe okamžité - např. dogma o okamžitém osvícení.

3/regrese bych nezavrhoval, ukazují nám, kolik inkarnací máme za sebou i před sebou (progrese). Proto okamžitá změna je vyloučena už jen proto, jak ohromnou máme setrvačnost. Duchovní práce nikdy nebyla krátká ani bezbolestná, ale selanka neexistuje nikde, jen v našem přání.

4/je třeba víc vidět do teorie, bez matiky se také PC nedá udělat. Vědět o smyslu Stvoření, o procesu Sebepoznání, o procesu Temné noci duše, hierarchické struktuře osobnosti, ale bez nějakých mýtů. Proto se stát žákem své vlastní intuice a léta se u Ní učit jak na Univerzitě.

0/0
22.12.2009 10:43

Jan Havelka

Re: Znám Honzu

I já znám Romana - velmistra českého channelingu - řadu let. S tím "nezmíněným channelingem" to nebyla jen epizoda, Roman mě kdysi channeling učil osobně, za což jsem mu dodnes vděčný, protože je to technika ve spirituální terapii velmi dobře využitelná. Ve všech výše uvedených bodech s Romanem docela vášnivě souhlasím, akorát v bodě 4 - víc vidět do teorie - máme tu teorii každý dost jinou. Na své vlastní teorii si vážím toho, že ji už lze považovat za experimentálně velmi dobře potvrzenou, protože v psychoterapii, dělané na jejím základě, se už řada lidí velmi efektivně vyléčila.

Nějaké texty o našich společných channelingových dobrodružstvích jsem už kdysi uveřejnil na www.havelka.info/p_ja01.html (a pár dalších textů tam pak navazuje). Pokud někoho zajímá channeling, počtěte si tam, je to docela hutné čtení :-)

0/0
28.12.2009 11:12

intago

Re: Znám Honzu

Honza přehání, nejsem velmistrem, dělá nás to mnoho, první byla snad paní Cibulková, řada knih ji vyšlo.

Ale co se týče teorie, není přece moje či tvoje, ta má být objektivní, všeobecně platná. Navíc ani nekritizuji jeho současnou práci, ani o ní moc nevím. Jde mi o teorii dynamiky změn osobnosti, prostě co je nutno udělat, aby se změna osobnosti dosáhla, jaké úsilí a čas to vyžaduje. To je úkol pro výzkum, psychologie by se tím měla zajímat. Prostě fyzikání chemie psychiky.

Na to je právě dobře využít channeling, protože vlastně nikdo neví, jak to je. Kdyby se Honza zeptal, mnohé by pochopil, ač by se mu mnohé asi nelíbilo, to vím z vlastní channové zkušenosti.

0/0
28.12.2009 12:02

Jan Havelka

Re: Znám Honzu

Romane, Tvůj termín "fyzikání chemie psychiky" se mi svojí bezbřehostí nelíbí, neboť více zamžuje, než vysvětluje. Tvoje teorie z mého pohledu není objektivní, je to TVOJE TEORIE a pro mě neplatí, zkoušel jsem ji kdysi více než důkladně.

S čím jsem se ale opravdu názorově rozešel, je ono Tvoje "kdyby se zeptal (myšleno asi božských sil), mnohé by pochopil". Kategoricky tvrdím, že to naprosto není tak jednoduché a jednoznačné, takových "ptajících se" jsou dnes plné blázince. Neviditelný svět okolo nás není spirituálně konzistentní, je to spíše bezbřehá žvanírna potměšilých duchů, kteří mají velkou radost, když jim ty jejich moudra někdo baští a nedej Bože se pokouší jimi řídit svůj život. Jako adrenalinová kratochvíle je to možná zajímavé, ale HARMONICKY ŽÍT SE PODLE TOHO FAKT NEDÁ.

0/0
28.12.2009 12:38

intago

Re: Znám Honzu

Ale Honzo,

máš mne za hlupáka? To že jsi s channem neuspěl přece neznamená, že nefunguje. Dělám ho už 15 let denně a jistě vím proč. Ostatně byl na něj i výzkumák v Kalifornii.

Není to nic jiného, než naše vlastní intuice. Kdo ji umí používat, tak se mu vede, kdo ne, dopadne jak moje webové stránky, jejichž grafika je hrozná, ale vím, že je to má chyba. Neumím to.

A navíc, nedělám to jen sám, ale neustále si s přáteli vzájemně verifikujeme výsledky a šlape to jak hodiny. Proč se to víc nedělá? Protože ego si nenechá od nikoho kecat do života, ani od intuice ne.

Tak maximálně skládat hudbu atd, to se intuici nechává udělat, viz např Mozart a Beatles.:-/

0/0
28.12.2009 12:50

Jan Havelka

Re: Znám Honzu

Romane, prosímtě, kde máš ty Tvoje webové stránky?

0/0
28.12.2009 12:59

intago

Re: Znám Honzu

intuice.mysteria.cz Už dva slibovali, že udělají aspoň úvodní stranu, ale sliby, chyby. Ty bys o jistě svedl levou rukou mrknutím oka;-)

Abych mluvil konkrétněji na příkladech, ptám se intuice hlavně na:

-proč mám takové meditace jaké mám -proč jsou moje ostatní procesy takové jaké jsou -jaký je význam snů, nemocí a událostí které mám

-proč mám jen takové schopnosti jaké mám -jaká je logika procesů, kterými jsem již prošel -jak se budou dále vyvíjet a co mi přinesou na časové ose

Srovnáváním stovek odpovědí jsem se zorientoval a jelikož dokonale odpovídají realitě toho, co jsem prožíval a prožívám, a že všechno má dokonalou logiku, smekám před intuicí. Prostě je v obraze8-o

0/0
28.12.2009 14:00

Quantum daemon

Re: Znám Honzu

Odkud vite, ze to co vam predklada vase mysl, nejsou jen vytvory vaseho podvedomi a touhy verit?

Kdysi jako mlady kluk jsem velmi uznaval Grofa s celou tou jeho transpersonalni psychologii. Prijal jsem vyzvu uvedenou v uvodu jeho knih, ze kazdy si ty zazitky muze overit sam. Misto namahaveho a malo efektivniho holotropniho dychani jsem zacal experimentovat s LSD, obvykle v nekolikanasobnych davkach oproti tem, ktere se berou na tanecnich party. 90% toho co Grof psal nemuzu ani po desitkach tripu potvrdit, muj celkovy zaver po letech experimentovani: je to Grofova iluze a podvod.

Rekl bych ze ty vase channelingy, regresni terapie navratu do minulych zivotu atd. jsou taktez jen iluze vytvorene vasi touhou verit v ne.

Jedine co jsem poznal jako realne jsou zazitky transcedence ega a splynuti s Absolutnem (=neosobnim Bohem), silne mysticke zazitky jsem mel temer na kazdem tripu. Na stehovani dusi vsak neverim, nikdy jsem nezil a i kdybych zazil, tak bych pochyboval

0/0
28.12.2009 13:26

intago

Re: Znám Honzu

profesionální práce a její výsledky přesvědčí každého. Prostě se to musí umět zrovna jak ty webové stránky, nefušovat, ale dělat pořádně.

No vidíš, já HD dělal od 1992 a musím potvrdit, že to funguje, ale jeho teorie má daleko k dokonalosti;-)

Kdybys regresi zažil, případně další věci, mluvil bys jinak8-o

meditace jsme měli stejně silné jak ty viz

http://mystika.mysteria.cz/meditace.htm

0/0
28.12.2009 14:05

Hana Borovská

V tom 4. bodě

(je třeba více vidět do teorie atd.) je to trochu rozporné. Intuice nikdy nemůže být tvůrkyní teorií, dodává jen impulsy a kontroluje směr. Nakonec i hudba těch tvůrců, co jste jmenoval, je syntézou intuice, citu a zformování toho všeho intelektem.

Navíc v terapii jde o aplikovanou teorii, takže důraz není na ní, ani není rozhodující autoritou. Tou je, když parafrázuji autora, možnost, nebo nemožnost žít podle dané (aplikované) teorie harmonický život. Aneb jinými slovy téměř totéž: "Největší dar, který dáváte ostatním, je příklad vašeho vlastního fungujícího života." (S. Roman, D. Packer, Tvoření peněz. Klíče k hojnosti, Praha 1998, s. 255.)

0/0
5.1.2010 0:13

intago

Re: V tom 4. bodě

Proč by intuice nemohla být tvůrkyně teorii, Co o ní víte???

Dělám s ní od 1992 a vím ze zkušenosti, že je to most k Bohu a její nejvyšší části jsou Stvořitelem samým...

Sanya Roman také hovořila s intuicí, doporučuji učebnici Channeling od ní.

0/0
6.1.2010 14:29

Hana Borovská

Re: V tom 4. bodě

Intuice je spolutvůrkyní, ne tvůrkyní. Tudíž by neměla být neomezenou autoritou, zvlášť když ani nevíme, je-li to skutečně naše intuice nebo vliv nějakých jiných bytostí s nám neznámými záměry.

0/0
6.1.2010 16:21

intago

Re: V tom 4. bodě

Jaks na to přišla? Jaká je tvoje definice intuice? Podle mých zkušeností jsou to všechny vyšší části, které jsou v nevědomí, ale lze je přivést do vědomí. Pak se mu říká rozšířené vědomí.

Jsou tam vyšší části nás, vyšší Já, jsou tam i vyšší duchové. Např. i Duch Svatý, Kristus atd. Zkrátka vnitřní i vnější hierarchie jdoucí až do nekonečna včetně Stvořitele.

Rozlišit je  je hlavním úkolem člověka, který s nimi chce pracovat. Ostatně to není tak těžké, máme-li dosti dobra i správný přístup. O tom by mělo být v učebnicích channelingu, v mé to je.

0/0
7.1.2010 8:05

Hana Borovská

Re: V tom 4. bodě

My si tykáme? No dobrá. Intuice jakožto "6. smysl" není podle mě subjektem nebo nějakou naší vyšší částí, ale je to schopnost něco vnímat. Jde o to, co vnímáme, je-li to skutečně naše vyšší Já, ať už uvnitř nás samých či v nějaké vyšší dimezi, či je-li to nějaký poťouchlý "duch", který se tou hrou  jen dobře baví. To jsou věci rozumem neuchopitelné a nedefinovatelné. Takže jediným měřítkem prospěšnosti channelingu je v tom, jak zlepší náš život zde na zemi, neb to zlepšení se dá přesně definovat. Channelingový prožitek, oddělený od našeho běžného života a nijak se v něm kladnými důsledky  neprojevující, mi připadá jako drogový trip. Z tohoto pohledu uznávám prospěšnost channelingu při práci s vnitřním dítětem, jak píše autor v článku 4. na tomto blogu. Tam mám aspoň jistotu, že se bavím "sama se sebou" a že se jako člověk reálně vylepšuju, tj. že to zlepšení nezůstane jen v mém přesvědčení o vlastní výjimečnosti, ale že ho pocítí každý člověk v mé přítomnosti.

0/0
7.1.2010 18:22

intago

Re: V tom 4. bodě

na webu se tyká běžně, ne? Intuice je schopnost něco vnímat? Vnímáme přece i bez intuice, ne? Je to věc pojmů.

Rozumen nedefinovatelné to ale úplně není, vždyt to sama definuješ. Bavit se s potouchlými duchy, to se mi nikdy nestalo. Nevolám je. Neberu to jako zábavu.

Obávám se, že nemáš mnoho zkušeností, ani se ti neposkládaly souvislosti, ale to je běžné. Channelingový prožitek? Co to je? Chann je hlavně verbální či pocito-verbální komunikace s intuicí. Prožitku tam moc není. Asi to zaměňuješ s meditací. Tu ovšem vytváří intuice a je přesně taková, jaká má být, tedy dokonalá. Není odtržená od běžného života, ač se to tak laikům zdá. Bůh ví, co má udělat. Ego ne.

0/0
8.1.2010 8:28

intago

Re: V tom 4. bodě

2.část

Může se trochu podobat tripům, i v nich se totiž intuice ukazuje, ale protože záměrem tripu není Poznání, to je degradace.

Práce s vnitřním dítětem je jen jedna maličká část toho, co je možno udělat. A pak, není důležité se bavit jen sami se sebou, byt s vyššími Já. Běžně se bavíme s přáteli, proč tedy ne např. s Kristem či Duchem Svatým??

Chce to Hano praxi, léta makat.;-)

0/0
8.1.2010 8:28

Hana Borovská

Re: V tom 4. bodě

Intuice je podle mě jedním z druhů (mimosmyslového) vnímání. Channeling chápu v širším smyslu, tj. zahrnuji do něj i jeho výsledek - meditace. Řekla bych, že máš dar mlžit a vyvolávat zmatek v pojmech - viz "fyzikální chemie psychiky" výše. To je pravý opak toho, co od diskusí očekávám - větší jasno a  motivaci, proč něco nového poznat či dělat. To tu nenastalo. Nevidím nikde výsledky tvého channelingu - např. nějaké jeho vynikající, duchovně a lidsky vyzrálé "absolventy" (kromě neuchopitelného příslibu, že když budu makat, výsledky se dostaví), zatímco výsledky terapie, jíž je věnován tento blog jsou lehce dohledatelné a její teoretické základy jsou konzistentní samy o sebě i ve vztahu k praxi.

0/0
8.1.2010 14:07

intago

Re: V tom 4. bodě

Každá branže má své slovníky, horolezci si nerozumí s piloty ani se softweráři. Proč by intuice měla být mimosmyslová? Je myšlení smyslem? Přece je intuice vyšším druhem myšlení, ne?

fyzikální chemie psychiky" je dobrý termín na to, že vůbec nechápeme nic o dynamice změn psychiky, ale ta teorie musí musí existovat, ale bohužel jsme zatím v pravěku.

V žádné vědě se nelze vyznat v několika větách. To co tu píšu jsou jen náznaky a spíše jen odkaz na to, že je to nutno pořádně studovat a hlavně cvičit. Po 18ti letech v této branži však vidím jen nepatrný zájem a ještě menší praktické zkušenosti, ale taková je naše civilizace. O tom, co chtěl Kristus říci také skoro nikdo nic neví, ani papež ne. Výsledky samozřejmě jsou, ale vy o nich nic nevíte. Prostě mám velkou intuici;-)

Ostatně Honza správně konstatoval, že se mu v psychoterapii nevedlo, jiný by to nepřiznal.

0/0
8.1.2010 15:08

astrangela

Re: V tom 4. bodě

Mně prostě připadá, že každý máte svou metodu, podle založení a typu osobnosti. To mi připadá přirozené a přijatelné. Já se svým založením bych se zatím do "channelingu" rozhodně nepouštěla. Poslední dobou je to hodně moderní a z některých výplodů, které jsem četla, mi nebylo nejlíp. Pěkné věci jsou ale v angličtině na Jeshua Channeling (neručím za správnost přepisu). Doporučuji. Je to myslím na nějakém holandském nebo belgickém serveru. Skromně se domnívám, že když někomu nějaká metoda jde, měl by za to být prostě vděčný, že to funguje aspoň jemu. Pokud se snažíte o šíření této metody, doporučuji pozitivnější způsob a více informací.

Možná jste už takový borec, že si můžete dovolit takto suverénní vystupování. Asi máte lepší karmu než já, i když já jsem za tu svou velmi vděčná a děkuji za Milost Boží. Děkuji i za to, že když se modlím, nebo když se moc trápím, chodí mi pomoc. Prostě jsme asi každý jiný a jdeme jinou cestou. Myslím si, že je docela dobrý nápad toto respektovat.

0/0
22.2.2010 14:12

intago

Re: V tom 4. bodě

proč se tak bojíte? Jen tak ukazujete, že se bojíte své vlastní intuice, ba i Boha. Ostatně modlitba, správně provedená je také chann, ne? Informací je dost, ale vážný zájem ne, ego se umí bránit, viz farizejové...:-/

0/0
15.3.2010 11:51

Milca333

Ten, který už našel

Nehledám 40 let, ale asi 10 a poslední dobou mám podobné pocity, že to nikam nevedlo - nemělo to konkrétní cíl. Je pravda, že všechno mi něco dalo a někam mě to posunulo a v současné chvíly jsem rozhodnutá realizovat svoje vnitřní touhy. A myslím si, že je to právě o tom rozhodnutí, jestli člověk bude dál tím trpitelem a hledajícím a nebo právě tím, který našel a může dát dál:-)

0/0
13.10.2009 20:38

eico

každý má svoji cestu

Nejsem zastáncem jednoznačných stanovisk jako že regrese je nesmysl, jedině pomáhá LSD, Osho je podvodník ale Krishnamurti ne... všechno má svůj smysl v určitou dobu. Pokud se jednomu z diskutérů zdá, že významné duchovní osobnosti byly neurotici, pak to spíš svědčí něco o něm samotném.

Mně pomohly všechny metody, kterými jsem si prošel - některé víc, některé míň. Ale jsem dalek toho, abych je odsoudil jen na podkladě své krátké zkušenosti. Vždycky jde o interakci dvou osob - klienta, který je v určité poloze, a terapeuta, který je také v určité poloze. Ty jejich polohy možná rozhodují o úspěšnosti terapie, víc, než si myslíme. Pokud jde o terapeuta, který na sobě dlouhodobě pracuje, pak kolikrát léčí už jen jeho přítomnost - něco se přenáší jeho očima, gesty, hlasem, slovy, která volí. Stává se, že i když terapie byla neúspěšná, při setkání za několik let se to celé posune - protože jak klient, tak terapeut jsou oba někde jinde.

0/0
13.10.2009 12:20

krysodlak pizmovy

Re: každý má svoji cestu

Vase cesta je soucasne poznani, ze kazda duchovni nauka muze pomoci na urcitem stadiu vyvoje

Ma cesta poznani je, ze vetsina lidi hledajicich duchovno obelhava sebe sama (taky jsem tou fazi prosel a taky jsem obelhaval sam sebe) a ze neni zadna cesta. Je pouze ted a nyni a neni kam jinam jit, kazda udajna cesta je vysnena budoucnost nekde v oblacich, ne na zemi.

A regresni terapie neplati pro mne z toho duvodu, ze jsem materialista, neverim ani v dusi, ani v minule zivoty, ani v reinkarnaci

0/0
13.10.2009 12:46

krysodlak pizmovy

pekne doznani

Ma osobni zkusenost je, ze lidi shromazdujici se kolem duchovna byvaji neurotici rozervani vnitrnimi konflikty a problemy, a cele to jejich duchovno je jen takova naplast na dusi. Jeden cas mne to taky zajimalo, napsal jsem par prispevku na Jitrni Zemi, poznal par ceskych guru (pana Vacka, Eduarda Tomase) a bezvyjimky jsem mel pocit, ze se jedna o netolerantni duchovni egoisty topici se ve vlastnich iluzich. Vetsinu duchovnich ucitelu jsem odhalil jako podvodniky (Osho a jeho sekta). Jediny kdo mne drzel delsi dobu byl Krishamurti.

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2006122802

ten preklad pochazi ode mne.

Oblast psychoterapie je duchovnu dost podobna a mezi psychoterapeuty bude taky zrejme statisticky vyznamny pocet neurotiku, rekl bych ze i Freud s Jungem byli vyrazni neurotici

0/0
13.10.2009 11:56

krysodlak pizmovy

Re: pekne doznani

Regresni terapii povazuju za iluzi (stejne jako velkou cast toho, co pise Grof ve svych knihach). LSD jsem sam vyzkousel a udelal si vlastni obrazek. Psychoanalyzu povazuju za zajimavou, ale mnohdy nedostatecne vedeckou. Behavioralni terapie je ucina u ruznych symptomu, ale nejde prilis do hloubky.

Tu vasi teorii nehy by bylo nejlepe oprit o Bowlbyho teorii "attachmentu" (primknuti), ktere se zabyva prave patologiemi lasky. Velmi ucinna je taky prace s vnitrnim ditetem, protoze umoznuje pristup k hluboce ukrytym emocim.

Kazdopadne preju slunce v dusi na dalsi ceste zivotem. Jedina vec co cloveka osvobodi, je pravda k sobe samemu. Budu se tesit na pokracovani pribehu o spiritualnim terapeutovi :-) 

0/0
13.10.2009 12:03

pa-ya

hezké, ale

Hezké, ale co je tak nového na tom, že láska a laskavost léčí ?

0/0
11.10.2009 22:54

viveka77

Zvláštní,

moje máma rodila mého staršího bratra taky velmi těžce, málem u toho oba umřeli, a má ho proto tím radši. V

0/0
11.10.2009 19:28

astrudina

Vítem, autore, nevím, zda si dám poradit od někoho,

kdo svůj aktivní život strávil, podle vašeho článku, na kanapi psychoterapeutů a u psychiatra. Jistě jste toho hodně vstřebal a máte velkou zkušenost, ale ..

Pokud se někdo po téměř  celoživotní léčbě zhroutí a skončí na antidepresivech, aby se vzápětí oklepal a začal léčit novou metodou svět, to je na mě moc silná káva;-D

0/0
11.10.2009 18:58

Jan Havelka

Re: Vítem, autore, nevím, zda si dám poradit od někoho,

Pro mě je to také silná káva :-). Ale kdyby to nefungovalo, tak bych tady o tom nepsal. Pokud Vás to zajímá, podívejte se na

http://www.terapie-nehou.cz/zkusenosti-klientek.php

kam píší lidé, kteří terapií už prošli. Říká se, že nejlepší ortoped je ten, který si sám často láme nohy.

0/0
11.10.2009 19:07

viveka77

Re: Vítem, autore, nevím, zda si dám poradit od někoho,

Taky se někde píše, že povede-li slepý slepého, oba upadnou. ;-) Nic ve zlém, snad víte, co děláte.

0/0
11.10.2009 19:26

Priestman

Zajímavé

Těším se na pokračování.

0/0
11.10.2009 18:10

Jan Havelka

Re: Zajímavé

Dík, právě uveřejňuji to pokračování.

0/0
13.10.2009 11:22

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS