Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

intago

docela dobré

jen mi tu chybí pravidlo hierarchizace osobnosti. Nízké pudy nám přece nemohou šéfovat, to by to dopadlo... Kdo má víc inteligence a moci, ten rozhoduje. To je jednoduché obecné pravidlo. Bez něj se části osobnosti budou rvát:-/ o moc.

Je to jak v dobré firmě,

0/0
3.2.2011 10:16

Jan Havelka

Re: docela dobré

Romane, jak jsi přišel na to, že by nám měly šéfovat nízké pudy? Četl jsi to vůbec? Je tam řeč o tom, že tomu máš šéfovat Ty, protože jenom Ty za celý ten cirkus neseš karmickou zodpovědnost. Já vím, že máš dojem, že pro Tebe tohle neplatí, protože se raději necháváš ošéfovat kosmickými inteligencemi, to je Tvoje volba. Já si to raději šéfuju sám a vedu k tomu i klienty v terapii. Převzít vlastní zodpovědnost za svůj život se dlouhodobě ukazuje jako jeden ze základních postupů, upevňujících duševní zdraví.

0/0
3.2.2011 20:38

intago

Re: docela dobré

Ale Honzo,

tos nepochopil. To tam není, že by nám měly šéfovat nízké pudy, ale pravidlo hierarchie ti tam opravdu chybí a je rozhodující. Říkáš,  že tomu máš šéfovat Ty, ale jako starý psychoterapeut bys mohl vědět, že pojemTy není vůbec jednoduchý.

 V podstatě obsahuje nekonečné množství entit, totálně od sebe odlišných. Jsou ve větší míře v nevědomí. I ve vědomí je mnoho částí. Na každý problém nás přece napadne několik řešení, každé je od jiné části. Perou se v nás a o nás pudy s myšlením. Intuice bohužel jen probleskuje.

Nemusíš používat termín kosmické inteligence, tento termín ani nepožívám. JE TO PROSTĚ A JEDNODUŠE NAŠE INTUICE. Je nejchytřejší a nejmocnější, čili ta je šéf, at už o tom víme či souhlasíme s tím. Dokonce je šéfem naší karmy, jak se o ní tu zminuješ.

Jak Nahoře tak dole, jako v každé dobré firmě má být propracovaná hierarchie i v nás, aby to správně fungovalo.;-)

0/0
7.2.2011 7:59

nejchytrejsi

:)

milujici kralostvi ale nikoho nezajimalo..nejvic na odbyt dycky sly pohadky s certama, dablama, carodejnicema, vrazdama nevinatek..jakmile nastal klid a pohoda, pohadka konci :(

0/0
25.1.2011 5:56

Jan Havelka

Re: :)

V pohádkách jo, ale tedy jde o skutečnou lidskou duši. Pokud se v ní začně doopravdy dít to, co podle Vás "jde na odbyt" (ďáblové, čarodejnice, vraždy neviňátek...), může taky skončit v blázinci. Věřte mi, že pokud by se cokoliv z toho začalo odehrávat ve Vás, radikálně byste změnil názor. Možná byste pak dal úplně všechno za to, aby se vám podařilo zřídit v sobě alespoň trochu milujíci království. A o tom je tento blog.

0/0
4.2.2011 10:16

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz